Полезная информация
Як стати креативним? І взагалі, чи це можливо?
15.07.2024
Ризикну припустити, що статті, лекції та тренінги на тему «Як навчитися креативно мислити» зустрічалися практично будь-кому. Креативний склад розуму цінується, і в будь-якій ситуації для проблеми намагаються знайти не просто рішення, а креативне рішення. При цьому креативність — не те, чого можна навчитися просто захотівши цього. Проте творчі люди справді мають низку особистісних характеристик, які можна розвинути у собі і які насправді важливі й у душевного добробуту загалом.
Виявляється, можливо! Дослідження показують, що якщо у твоєму оточенні однакові люди, то ти менш креативний, ніж ті люди, які мають різнобічне оточення. Причина в тому, що когось більше різнобічних зв'язків, бачить ширше і знає більше, у його голові більше нейронних зв'язків і він частіше вигадують нестандартні та оригінальні ідеї. Так що заводите різних друзів, займайтеся нетворкінгом і справа в капелюсі.
Пропонуємо дізнатись про - Професії майбутнього, також, навщо потрібно Консалтинг для бізнесу в Україні.
Штучний інтелект ще не скоро зможе замінити таку креативну працю.
Прискорення еволюції та великі зміни
Для людей, які жили в допотопні часи, все, що відбувається зараз, — незрозуміле диво. Однак для тих, хто жив всього лише 100 років тому, зараз теж кругом чарівництво. Останні двадцять років були надзвичайно насиченими. Зміни відбуваються все частіше та радикальніше. Цивілізація розвивається із прискоренням. Жереб кинутий і в наступні 100 років відбудеться більше, ніж за 1000 попередніх.
Але що саме станеться? Ми не знаємо! Ця невизначеність непокоїть. Доля грає на нервах. Час сплив і наступний стрибок може бути таким сильним, що це кардинально змінить звичний спосіб життя і навіть саму суть людського буття. Тому на початку статті я утримався передбачати професії майбутнього. Світ так сильно відрізнятиметься від сучасного, що ми навряд чи його дізнаємося, а звичайні правила існування більше не працюватимуть.
Якими саме будуть ці зміни сказати складно, але одне можна сказати точно, ці зміни відбуватимуться дедалі частіше. Майбутнє сім п'ятниць на тижні. Це час аномальних змін.
У майбутньому все життя одна суцільна зміна і до 50 років людина переживе так багато подій, що страшно навіть подумати, що з ним буде. Може він злетить із котушок? А може навпаки розвине свідомість до небувалих висот?
Ситуацію прояснюють недавні дослідження нейропластичності мозку, виявляється наш мозок набагато пластичніший, ніж ми думали, тобто це означає, що він може супер швидко адаптуватися під нові умови. І виходить, що наш мозок чудово підходить для великих змін у майбутньому. Людині майбутнього будь-які зміни як з гуски вода.
Оскільки концентрація подій у житті розкрутиться на всю котушку, немає сенсу вчити на потім, вирішальну роль відіграватимуть навички, які потрібні «тут і зараз». А професії у звичному розумінні можуть і зовсім зникнути, бо ти маєш на ходу постійно вчитися, ловити момент та щоразу освоювати нові навички. Вже зараз у багатьох компаніях головними чинниками успіху дедалі більше стають навички, які не прив'язані до конкретної професії. У майбутньому професії можуть зникати так само швидко, як і з'являються. Однак якщо в майбутньому професія з'явилася зовсім недавно, значить, у ній низька конкуренція і тому в ній можна дуже швидко стати авторитетом.
Але не варто сподіватися, що знання та навички, якими ти володієш, зараз вистачить до самої пенсії. Зараз потрібно бути готовим, що ти, як блудний син, за життя можеш змінити 10 різних професійних кар'єр. І це нормально. Ти ж не будеш 30 років працювати СММ-щиком, та й нудно стане через пару років займатися однією і тією ж справою.
Вже зараз термін життя однієї важливої ??навички скоротився з 30 до 6 років. Це означає, що вчитися в університеті вже безглуздо. Наприклад, коли до вузів додали професію «веб-майстер», у реальному житті вона вже зникла.
Раніше при прийомі людини працювати дивилися на диплом, а вже потім співробітника тренували в колективі в людських відносинах. У майбутньому все навпаки. Шукатимуть людину з якою в першу чергу максимально комфортно працювати, коротше за нормальну людину, і вже потім тренуватимуть її професійні навички. Стати професіоналом може будь-хто. Однак стати приємною для вас людиною може далеко не кожен.
Крім автоматизації повним ходом йде урбанізація. У майбутньому вимруть маленькі міста та селища. Залишаться лише великі мегаполіси – а це ідеальне місце для процвітання самотності, тому що мегаполіси надають необмежені можливості вести віртуальне життя, майже не стикаючись з реальністю.
Олії у вогонь підливають соціальні мережі. Вони позбавляють людей живого спілкування. Віртуальний світ грає на почуттях, народжуючи фейкових людей з «вигаданим життям», виставленим на показ. Невдахи отримали могутність, змушуючи інших почуватися нікчемністю.
Майбутнє це світ самотніх людей, людей, які емоційно вигоріли. Тому завжди будуть потрібні професії пов'язані з живим людським спілкуванням, наприклад психологи. Тому що роботи не здатні виявляти емоції.
Плюс, соціальні мережі знищують телебачення. Не по днях а по годинах втрачає актуальність професії журналістів та репортерів. Глядачі йдуть до Інтернету до незалежних блогерів. Зараз усім керує кількість передплатників, тож у майбутньому той, хто зможе чіпляти око глядача та утримувати увагу, буде королем гори - говорит Наталія Дехтярьова, психолог!
Завдяки вибуховому розвитку інтернету людство виробляє неймовірну кількість інформації. І за законом Мура, ця кількість щороку збільшується вдвічі.
Можна витратити кілька життів лише читання статей з "Вікіпедії". Кожен другий став блогером і тому з'явилося багато якісного контенту.
І тому дорогоцінною навичкою стане логічне мислення. Тому що логіка допомагає відсіювати потрібне від непотрібного, вичленювати головне та знаходити істину. Логіка допомагає мислити критично, ставити під сумнів будь-яку інформацію, що надходить, і навіть власні переконання. Вона дарує здатність не танцювати під чужу дудку.
У 2024 році на економічному форумі в Давосі назвали десять найважливіших навичок затребуваних у майбутньому. І найважливішим у тому числі виявилося логічне мислення.
До речі, логічне мислення добре розвивається, коли ти пишеш сценарії, тому що в сценаріях потрібно вміти вибудовувати причини та наслідки сюжетних поворотів. У мене є стаття про це: мистецтво сторителлінгу.
P/S: Також, цікаві статті Не менш цікаві поради, як стати добрим топ-менеджером і де пройти курси навчання? Де навчатись на топ-менеджера, онлайн? А також, Курси Міні MBA. Навіщо його потрібно отримувати і чим він відрізняється від класичного МВА?