Полезная информация

Міні MBA. Навіщо його потрібно отримувати і чим він відрізняється від класичного МВА?

15.03.2024

Кому стане в нагоді новий формат і що він може дати?
Сучасні топ-менеджери рано чи пізно задаються питанням здобуття додаткової освіти, яка допоможе підтягнути необхідні для роботи навички. І все частіше їхній вибір падає на різні варіації МВА, і особливою популярністю користується формат Mini MBA.

    Тривалість навчання.
  Якщо отримання класичного МВА зазвичай йде 2-3 року, то курс Mini MBA триває лише 6 місяців.

  Така істотна відмінність пов'язана з тим, що Mini MBA є «вижимкою» з МВА. Тобто з класичної програми прибрано дисципліни, які не мають безпосереднього відношення до ведення бізнесу. Тут менше теорії, але більше за практику.
 ми рекомендуємо для вас, відео тренінги для менеджерів, а також  відео тренінг Фінанси для керівників та не фінансових менеджерів, нові технології 

   Види дипломів.
  Після закінчення навчання за класичною програмою слухачі отримують магістерський ступінь, а після завершення Mini MBA — диплом про професійну перепідготовку. Але, звичайно, і в тому, і в іншому випадку успіх подальшої професійної діяльності вже залежатиме від самої людини, від того, чи зможе вона реалізувати всі свої знання на практиці.

   Цілі навчання.
  На Mini MBA приходять фахівці, які вже мають досвід роботи. Їм потрібно швидко сформулювати питання, що постають на шляху розвитку бізнесу, отримати на них відповіді, намітити подальші кроки у своїй роботі.

  В рамках навчання по кожному з напрямків даються вже готові техніки та моделі. Учасники співвідносять ці моделі з тим, що вже є в їхній практиці зараз, і приймають рішення про те, що змінити в бізнесі, які нововведення внести, та швидко реалізують отримані знання на практиці.

  У класичному ж МВА багато об'ємних курсів і для того, щоб докопатися до конкретних речей, необхідно поламати голову та витратити набагато більше часу. Сам формат Mini МВА передбачає, що з усього обсягу матеріалу, що вивчається в рамках МВА, вибирається лише те, що реально працює на практиці.

Для слухача Mini МВА велику роль відіграє зростання як керівника. Програма дає комплексні знання та технології з основних функцій бізнесу, основних бізнес-процесів. Тому можна сказати, що Mini МВА – це свого роду «лікнеп» для сучасного керівника. Адже не секрет, що зазвичай людина відмінно орієнтується максимум у парі напрямків бізнесу, а завдяки Мini МВА можна отримати певний кістяк знань і навіть якщо ви не є, наприклад, маркетологом, навчитися розбиратися в питаннях просування: володіти певними термінами, технологіями, розуміти як працюють ваші маркетологи та розмовляти з ними однією мовою, брати участь у формуванні маркетингової політики.

  МВА — це, звичайно, передусім певний статус та особливе коло спілкування в процесі навчання. І фахівці, які отримують МВА, насамперед йдуть навчатися за цим.

   Хто йде вчитися?
  Отримання МВА цікаве топ-менеджерам великих компаній та корпорацій. Через, знову ж таки, статусність програми.

  Якщо ж говорити про аудиторію Mini МВА – це власники та керівники компаній середнього та малого бізнесу. Крім того, за цією програмою активно навчається мідл-менеджмент та кадровий резерв великих організацій, зазвичай у корпоративному форматі.

  Часто буває і так, що керівники середнього та малого бізнесу, пройшовши курс Mini MBA, направляють навчатися і своїх співробітників. Таким чином формується команда, яка працює більш злагоджено, діючи за одними методиками, оперуючи одними інструментами та розмовляючи однією мовою.

  З усього сказаного вище видно, що ставити на одну шальку терезів MBA і Mini MBA не зовсім правильно, тому що кожна з програм відповідає різним потребам. І те, яку з них краще вибрати, повинні вирішувати самі слухачі, зважаючи на цілі, які вони ставлять перед собою.
P/S: Статті з нашого сайту - Де навчатись на топ-менеджера? Також, Як стати добрим топ-менеджером? І ще також корисна стаття, як Способи креативної мотивації працівників, розповість Немировський Ігор Борисович.

<< Назад