Полезная информация

Як правильно мотивувати персонал

08.05.2022

Керівники з досвідом кажуть, що перші місяці нові працівники хочуть працювати, але у них не все виходить досконало. Далі вони не можуть працювати, але не хочуть. Це популярний жарт, що містить у собі велику частку правди. Виходячи з цього, керівництву компанії нічого не залишається, як уважно стежити за ситуацією, вчасно помічати будь-які ознаки зниження мотивації співробітників, і, звичайно ж, вживати відповідних заходів.

При виборі способів на підлеглих, важливо розуміти, як вони будуть сприйняті співробітниками. Помилка багатьох керівників у тому, що вони часто вдаються до заходів, які, на їх погляд, мотивували б їх самих.
Раніше найбільш вагому цінність для співробітників становило кар'єрне зростання, але подібна позиція вже давно втратила свою актуальність. Багато хто зараз бажає присвятити своє життя цікавій, улюбленій справі, маючи можливість поєднати роботу з сім'єю, виділяти час на саморозвиток, подорожувати, відпочивати тощо. Якщо керівництво схвалює такі наміри, підтримує їх, люди починають працювати більш ефективно. Здобуття «позитивного заряду» є найкращим стимулом до роботи.

Як грамотно мотивувати персонал? Якому ж методу, здатному підняти «бойовий дух» підлеглих віддати перевагу? Як зарядити співробітників позитивною енергетикою, креативністю, ентузіазмом? Ці та багато інших питань завжди актуальні для керівників, як великих, так і маленьких компаній.
Помилковою є думка, що головний мотиватор для будь-якого зі співробітників – фінансова винагорода. Наприклад, людина, яка отримує щомісячну премію, звикає до цього і сприймає цю ситуацію як належне. Неотримана премія його засмучує та демотивує.

Топ 6 основних мотиваційних інструментів для персоналу, розповість Андрієнко Олег Іванович.

Існує шість основних мотиваторів, які найчастіше вдається застосувати практично.

№1. Гроші.
Радість від збільшення зарплати триває не завжди. Проходить час, і виникає бажання заробляти ще більше. Адже правильно кажуть, що більше людина матиме, тим більше їй хотітиметься. Звичайно, можна регулярно підвищувати заробітну плату, підвищуючи тим самим зацікавленість персоналу. Але якою ж буде віддача? Ресурси будь-якої з компаній не безмежні, та й для кожної людини важливе не лише матеріальне, а й моральне підживлення. У такому випадку, найефективніше віддати перевагу комбінованим мотиваційним інструментам.

№2. Можливості та становище.
Для деяких людей солідна посада та статус у компанії відіграють ключову роль. При цьому для них найважливішим є не можливість контролю за перебігом подій або роботою підлеглих, а враження, яке вони надають і займаний ранг. Саме влада приносить найбільше задоволення. Маючи такі можливості, люди готові собі та всім оточуючим доводити свою значимість, особливий вплив на результати діяльності компанії.

№3. Винагорода за результатами роботи.
Кожна людина є індивідуальністю. Хтось із задоволенням працює з числами, комусь більше до вподоби творчість тощо. Займаючись роботою, що подобається, приносить моральне задоволення, не виснажує фізично і дратує, вдається у рази підвищити свій професіоналізм, але це позитивно позначається діяльність компанії. Співробітника, який працює на результат, необхідно винагороджувати за його роботу. Жодних завищених планів, нереальних термінів і нездійсненних завдань - все це демотивуючі фактори, що грають не на руку компанії.

№4. Винагорода за причетність.
Співробітники, які активно беруть участь у прийнятті важливих рішень, мають повноваження та право голосу, можуть вільно висловлювати свою думку та бути почутими, представляють організацію від свого імені, здатні повною мірою відчути свою значущість для компанії, асоціюючи власні досягнення з її успіхами. Це важливий мотиваційний фактор, який позитивно впливає на результативність кожного співробітника.

№5. "Корпоративний дух".
Корпоративи, командні квести, змагання, навчання – все це становить особливу цінність як для співробітників, так і для самої компанії. Завдяки подібним заходам вдається налагодити корпоративний дух, створити сприятливу атмосферу. Співробітники починають працювати згуртованіше, що позитивно позначається на кінцевих результатах.

№6. Місія як винагорода.
Не всі люди прагнуть високих посад. Робота багатьох із них проводиться у важких умовах, та й зарплата не вражає. Ні, це не фанати. Головне для таких людей – це конкретна мета, певна місія, в яку кожен з них вірить.
Виходячи з вищесказаного, можна з упевненістю сказати, що головний мотиватор для багатьох людей не гроші, а повага, довіра, гарне ставлення. Звісно, ??матеріальна сторона відіграє тут не останню роль, адже всім нам необхідно забезпечувати сім'ю, добре відпочивати, думати про майбутнє. Тому не варто забувати про мотивацію працівників, які максимально віддаються роботі, виконуючи поставлені завдання точно вчасно. Інакше заміною мотивації послужить демотивуючий чинник. Важливо також, щоб процеси розвитку, що мотивують до зростання, були максимально прозорими та зрозумілими всім працівникам.

Вищеперелічені мотиватори є далеко ще не повний список, лише ті основні заходи, які найефективніші для мотивації персоналу. Головне в цьому процесі – творчий підхід, а також інтерес та увага до підлеглих!

P/S: Рекомендуємо для Вас онлайн тренінги з мотивації персоналу в Україні, а також корпоративні тренінги для керівників в Україні та СНД.

Для Вас будуть цікаві статті:
Що таке маркетплейс?
Принципи магазину мерчандайзингу.
Як управляти онлайн-репутацією компанії. Поради експерта.
Як зробити гарну презентацію, якщо ви не дизайнер?
 

<< Назад