Полезная информация

Де навчатись на топ-менеджера?

03.02.2024

Щодо навчання топ-менеджменту, то тут немає єдино правильного варіанту, як стати представником вищого керівництва. Зазвичай, таку посаду обіймають ті, хто отримує знання та досвід протягом усього кар'єрного шляху. Вивчитися і стати топ-менеджером - практично нереально, якщо ми говоримо про чесні шляхи кар'єрного зростання. Тому, пропонуємо вам кілька варіантів, як отримати знання та досвід.

1. Освіта в університеті.
Посади в деяких компаніях (особливо державного типу) може займати лише той фахівець, який має профільну освіту. Це може бути вища гуманітарна або технічна освіта.

З іншого боку, деякі помилково вважають, що диплом за спеціальністю "менеджмент" є гарною основою для майбутньої посади топ-менеджера. Але насправді, лише диплом не гарантує отримання посади.

2. Навчання на курсах/бізнес-тренінгах.
Навчання під керівництвом бізнес-тренера — чудова можливість для менеджерів-початківців отримати знання про сучасні методики управління. Часто таке навчання будується на практичних завданнях, що дають мінімальний досвід, який необхідний для майбутньої роботи. Щодо навчання саме топ-менеджменту, то в цьому питанні фахівці радять обирати індивідуальний курс із наставником чи ментором. Це ефективніше занять у групах, оскільки кожен бізнес має різні потреби, а групові заняття не охоплюють всі процеси.

Останнім часом серед керівників стали популярними курси МВА, mini МВА. МВА - це програма підготовки менеджерів середньої та вищої управлінської ланки для ефективної роботи в бізнесі, на державній та муніципальній службі. Вступити на навчання до МВА можна за наявності диплома про вищу освіту та 2-х (іноді 3-х) років практики в управлінні. Курси дають базові знання у галузях менеджменту, бізнесу, маркетингу, фінансів. Там навчають управлінню проектами та людськими ресурсами, а також детально розбирають усі робочі процеси.

3. Самоосвіта.
Саме самонавчання відіграє важливу роль у кар'єрному розвитку будь-якого спеціаліста, зокрема топ-менеджера. Книги — один із найдешевших і найдієвіших способів отримати необхідні знання. Ми склали для вас добірку популярних книг для керівників з галузі бізнес-літератури.

1. "45 татуювань менеджера". Немирівський Ігор Борисович.
Книга ґрунтується на правилах та принципах, які виробив автор за час багаторічної практики. Кожна глава - це досвід російського управлінця, підкріплений яскравими історіями, невдалими рішеннями та осмисленими діями. Але найголовніше — все це дало необхідний результат.

2. "Відкриваючи організації майбутнього". Старожукова Інна Альбертівна.
Перша частина книги присвячена масштабному історичному огляду еволюції організаційних парадигм. У другій частині автор реальних прикладах розповідає, як можна організувати роботу з увагою до людей. Третя частина відкриває секрети успішного розвитку компаній відповідно до нової моделі. Ця книга не просто навчає, вона перекладає наступний рівень розвитку, що дозволяє побудувати реальну компанію майбутнього.

3. "Керуючи змінами". Андрієнко Олег Іванович.
Думаєте, виживають найсильніші? Ні, швидше за ті, хто вміє пристосовуватися. Автор продовжує думку великого Дарвіна і стверджує, що ми перестанемо стикатися з проблемами лише коли наше життя закінчиться. Проблеми, які приносять зміни, не лише передбачувані, а й цілком вирішні. Як? Про це та багато інших рішень управлінця у цій книзі.

4. "Великі на власний вибір".
Джим Коллінз, автор бестселера «Від доброго до великого», поцікавився: чому одні компанії гинуть у погані часи, а інші процвітають? Основа книги не просто міркування, автори працювали над дослідженнями 9 років. Видання безперечно варте уваги підприємців та топ-менеджерів.

5. "Лідерство та самообман. Життя, вільне від шор".
Цю книгу вперше опублікували 2000-го року. З того часу вона вже 13 років є світовим бестселером. Цікаво те, що в ній немає інструкцій та правил. Книга написана у жанрі бізнес-роману і справді захоплює. А ще допомагає «зняти штори», яких у лідерів бути не повинно.

<< Назад